Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předmluva

Tato minihra je určena převážně pro trpělivé lidi, kteří jsou ochotni nacpat alespoň 1,2m do run (pokud to vy nejste dále nemá cenu číst ;-) ). Pokud vás někdy zajímalo odkud se berou intimity věci, tak je to právě odtud, ale jejich získání není snadné. Pokud jste schopni vydělávat již slušné peníze v krátkém čase, tak radši doporučuji intimity set koupit od hráčů než se s ním dřít v této aréně (vyjde to o dost dráž, ale je to mnohem rychlejší). Avšak  tato aréna disponuje možností zpřístupnění kouzla Bones to Peaches. Toto kouzlo je schopné přeměnit obyčejné kosti v Peaches, které léčí 8HP. Jedná se vynikající potravinářský balíček pro trénink meele skillů. Díky tomuto kouzlu totiž odpadne otravné odbíhání pro nové jídlo a tím se zefektivní trénink.

Úvodem

Jedná se o 4 minihry přičemž v každé z nich plníte odlišný úkol a za každou z nich dostáváte specifický druh Pizza pointů. Minihry jsou následující Alchemování (dále jen Alch), Enchantování (dále jen ench), Telekinetika (dále jen Tel) a poslední Graveyard (dále jen GY). Pro nákup jakékoliv věci v této minihře potřebujete body od každé minihry, takže je zbytečné plnit jen 1.

Začínáme

Mage traning arena se nachází severně od Duel arény, kterou najdete severo-východně od Al Kharid. Až vejdete dovnitř pokecejte s Entrace Guardem a vyžebrejte si od něj Progrees Hat.

 

Tento klobouk vás bude informovat kolik bodů od jaké minihry máte. Neporučuji ho ztratit – nevím jestli byste přišli o získané body.
Na konci haly jsou 4 rotující teleporty, které reprezentují vstup do jednotlivých miniher. Některé minihry řešíte sami a v jiných vás otravují ostatní hráči, kteří také zkoušejí své nervy a pustili se do této dlouhé minihry. Pokud v některé z miniher zemřete, zůstanou vám věci, ale přijdete o část těžce vydřených bodů v dané minihře. A poslední věc žádný item co seberete v jedné ze 4 miniher si z ní nemůžete odnést.

PS: Expi za kouzla používaných v minihrách nejsou 100%, ale o něco nižší (proč si snad zvládnete domyslet sami).

Telekinetické bludiště

Potřebný magic level je 33. Tuto minihru plníte sami (pravděpodobně proto aby vám to škodolibí hráči nesabotovali). Dojděte k bludišti a pořádně si ho prohlédněte. Měli byste vidět kamennou sochu a podstavec na který tuto sochu musíte dostat. Nejlépe se bludiště řeší když kliknete pravým tlačítkem na sochu a vyberete možnost Observe. Kamera odlétne nad bludiště tak, že vidíte celé bludiště. Nyní musíte posouvat sochu pomocí kouzla Telekinetic grab (proto ten level 33). Pokud uděláte špatnou volbu, tak se dá hra zhresetovat kliknutím pravým tlačítkem na sochu a vyberte volbu Reset. Do dalšího ševelu se dostanete, když pokecáte se sochou, která po tom co jste ji dotáhli do cíle obživla. Po dokončení 5-ti bludišť dostanete jednorázovou odměnu 8 pizzas bodů, 10 law run + 1000 xp do magic. Zpočátku vám to chvilku potrvá, ale bludišť je jen pár takže časem budete hejhat sochou bez přemýšlení. A do začátku jsem vám připravil menší pomůcku ;-).
Řešení:

 


 
 
 
 

Aréna alchymistů

Minimální potřebný magic level je 21 (Low Alchemy). Já doporučuji level 55 (High Alchemy) – množství coins je v tomto případě sice stejné, ale z low alchemy je 31 XP a z high lachemy 65 XP. Budete také potřebovat značnou zásobu nature run a pokud možno fire staff nebo lava staff. Po vstupu do místnosti se vám zobrazí tato tabulka.

 

 

Vaším úkolem je prohledat kredence (Clubboard) a hledat věc za kterou je aktuálně největší cena (dle obrázku to teď byl Emerald). Po nalezení správného kredence je třeba nabrat větší množství a rychle to začít alchemovat (neustále koukejte na tu tabulku cen mění se docela rychle). Ideální je jít s co nejprázdnějším inventářem a sbírat si věci dopředu a alchemovat je hned, jak se v tabulce jejich cena přehoupne na 30. Získané zlaťáky se odevzdávají na konci místnosti do Coin Collector. – Za každých odevzdaných 100gp je 1 pizzas point (odevzdávejte přesně - odevzdat 4199 gp je škoda neboť přijdete zbytečně o 99gp což je 1 pizzas point[skoro] – zisk bude tedy 41 bodů – tj. snažte se to vždy odevzdat tak, aby to bylo maximálně o 10 nad celou stovkou – tedy 4210 ještě jde přijdete jen o 10 gp. Pokud přelítnete s gp žádnou paniku alchemujte dále a při další příležitosti odevzdáte). Zelená šipka by měla znázorňovat co když alchnete, tak nepřijdete o runy,ale osobně jsem to nezpozoroval takže nevím jistě. Po odevzdání coins také dostanete bonus ve formě slušného množství magic xp a nějaký ten drobák do banky – je to množství odevzdaných peněz děleno 100 tušim.

Echantovací místnost

Minimální požadovaný level je 7. Budete potřebovat obrovské množství comics run (tak tisíc) a elementárních run (lze nahradit elementární hůlkou, která zastoupí chybějící runy v inventáři). Doporučuji používat nejlepší enchant kouzlo, které máte k dispozici (budete dostávat více xp). Cílem je enchantovat objekty dané barvy, které se zobrazují v levém spodním rohu. Po vstupu do místnosti doporučuji nejdříve si ji projít dokola a zapamatovat si kde je jaká barva. Až budete enchantovat, tak opět jako při alchemování doporučuji nabrat vždy do inventáře zásobu, abyste se tolik nenaběhali. Množství získaných XP je zhruba o 25% menší než při normálních enchantování.

Za správně enchantovaný materiál je vždy 1 pizza point. Za každých 10 okouzlených objektů dostanete bonusové pizza body a to podle používané úrovně kouzla (úroveň 1=1 pizza point, úroveň 3= 3 pizza pointy…). Každých pár minut na zemi respawnují dragonstone, za které je při enchantování slušný bonus a to vždy 2 krát víc pizza bodů než je úroveň kouzla s kterým enchantujete (úroveň 1=2 body, úroveň 5= 10 bodů…). Z enchantovaného materiálu se stávají orby, které se házejí do díry uprostřed místnosti. Za 20 takto odevzdaných orbů dostanete nějakou tu runu.

Ukázka:

1. DÍRA NA ORBY
2. AKTUÁLNĚ POŽADOVANÝ MATERIÁL PRO ENCHANTOVÁNÍ
3. PORTÁL PRO ODCHOD Z MÍSTNOSTI
4. PO MÍSTNOSTI SE VÁLEJÍCÍ DRAGONSTONE
5. JEDEN Z ROHŮ KDE SE DÁ NASBÍRAT ČERVENÝ MATERIÁL

 

Hřbitov aneb místnost posledního odpočinku všech co tam zabloudili před vámi
 
Minimální potřebný level je 15. Pokud tu jste poprvé tak vám nezbývá nic jiného než svěsit hlavu a používat pouze bones to banana. Ti co už si zpřístupnili kouzlo bones to peaches zvládnou tuto místnost lážo plážo. Budete potřebovat slušnou zásobu nature, earth a water run (případně si vypomoci hůlkou). Úkolem v této nebezpečné místnosti je nasbírat kosti ze země a přeměnit je v ovoce – toto ovoce následně odevzdat (hodit) do “Zásobníku na jídlo”.). Kostí se sbírá několik (celkem 4 druhy) – z každého druhu se vykouzlí jiný počet kusů ovoce. Kosti se ři sbírání opakují a to vždy po 4 kusech, po kterých následuje další druh kostí zase 4 kusy… Asi si říkáte proč je teda tohle tak nebezpečné – no je to tím že každé 3-4 vteřiny spadne strop a ubere vám pár HP (vlastníci kouzla bones to peaches se uléčí v pohodě, ale pro ostatní to je docela problém :) ).

 

Ukázka:

1. Zásobníky na jídlo
2. Hromádka kostí, které musíte posbírat
3. Zde vidíte kolik za jakou kost dostanete kusů jídla
4. To by byl portál pryč, ale nějak se nevešel do záběru :)

Odměny
Jakmile nashromáždíte dostatečné množství bodů od každé minihry, můžete vyjít do druhého patra a koupit si to na co ste se tolik nadřeli. Tento obchod nic nevykupuje ani zboží, které sám prodává, takže si dobře rozmyslete co si koupíte, neboť to již nepůjde vrátit.

Seznam prodávaných věcí:

To upgrade znamená že abyste si mohly koupit danou věc musíte vlastnit již tu předchozí ( tj. pro získání Master Wand musíte vlastnit Teacher Wand a pro tu abyste získaly zas Apprentice Wand a pro tu Begginer wand).

 

 Obrázek  Název  Cena
(tel, alch,ench, GY)
Magic attack bonus  magic defence bonus 
  Begginer wand  30, 30, 300, 30  5  5
  Apprentice wand  60, 60, 600, 60  10  10
   Teacher wand  150, 200, 1500, 150  15  15
   Master wand  240, 240, 2400, 240  20  20
   Mage's book 500, 550, 6000, 500  15  15
   Infinity hat  350, 400, 3000, 350  6  6
  Infinity top  400, 450, 4000, 400  22  22
  Infinity gloves  175, 225, 1500, 175  15  15
  Infinity bottom  450, 500, 5000, 450  17 17
  Infinity boots  120, 120, 1200, 120  5 5

 

 Obrázek Název Cena
(tel, alch,  ench, GY)
  Bones to peaches  200, 300, 2000, 200
   Law runy 2, 0, 0, 0
  Nature runy 0, 1, 0, 1
  Cosmic runy 0, 0, 5, 0
  Chaos runy 0, 1, 5, 1
  Death runy 2, 1, 20, 1
  Blood runy 2, 2, 25, 2
  Soul runy 2, 2, 25, 2
  Steam runy 1, 1, 15, 1
  Mud runy  1, 1, 15, 1
   Smoke runy 1, 1, 15, 1
  Lava runy 1, 1, 15, 1
  Dust runy 1, 1, 15, 1
Mist runy 1, 1, 15, 1
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář